Atuty, które doceniają pracodawcy
Kariery zawodowej nie da się dziś budować tylko na studiach magisterskich. Kształcić się trzeba także później. Tworzenie gospodarki opiera się na wiedzy, w której umiejętności i kwalifikacje osób pracujących stają się ich głównym atutem i jednocześnie warunkiem konkurencyjności naszych firm – mówią eksperci.
Pani Marlena jest absolwentką polonistyki. Studia skończyła 14 lat temu. – Kilka lat byłam związana z różnymi wydawnictwami, a od dziesięciu pracuję w samorządzie – opowiada. We wrześniu czeka ją obrona pracy doktorskiej. – Będę miała nie tylko satysfakcję, ale też wzrośnie mi pensja z racji nowego tytułu naukowego – mówi urzędniczka.
Absolwenci wyższych uczelni mogą kończyć studia podyplomowe, zrobić MBA czy postawić na doktorat. Na jednej z najlepszych polskich uczelni ekonomicznych, w Szkole Głównej Handlowej, najpopularniejszymi studiami podyplomowymi są różnego rodzaju studia menedżerskie i związane z zarządzaniem projektami.
– Uruchamiamy ich po kilka edycji w roku – mówi Marcin Poznań, rzecznik uczelni. Dodaje, że wybór akurat takich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta