Teatr codzienności
Reżyserzy i muzycy robią nowatorskie spektakle ze zwykłymi ludźmi - pisze Jacek Cieślak.
Dzisiejsza premiera przedstawienia „Jakiż to chłopiec piękny i młody" Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina z udziałem seniorów to kolejna odsłona pionierskiego projektu „Wielkopolska: Rewolucje". Jego kuratorką jest Agata Siwiak. Najważniejsi młodzi polscy twórcy ruszają w teren, by z mieszkańcami małych miast i wsi, domów dziecka, opieki społecznej oraz więźniami przygotowywać widowiska i spektakle oparte na ich życiu.
Zjednać ludzi
Agata Siwiak może sprawiać wrażenie współczesnej siłaczki teatralnej. Była kuratorem przełomowych projektów Starego Teatru w Krakowie, współtworzyła Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, a także Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu. Z amatorami dziećmi, seniorami, strażakami we wsiach i miasteczkach Wielkopolski pracuje od trzech sezonów.
– W tym projekcie na pewno trzeba być trochę siłaczką – mówi „Rz" Agata Siwiak. – Jedzie się w teren i wszystko tworzy od początku. Trzeba przekonać do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta