Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy w stolarni może powstać kilka mieszkań

11 lipca 2014 | Prawo i praktyka | Renata Krupa-Dąbrowska

Starosta ma prawo żądać od inwestora zmieniającego sposób użytkowania obiektu budowlanego szeregu dodatkowych dokumentów.

Renata Krupa-Dąbrowska

Dwaj przedsiębiorcy postanowili zaadaptować dawną stolarnię oraz halę do produkcji elementów betonowych na budynki mieszkalne. Wystąpili więc do starosty o zmiany sposobu użytkowania. Ale starosta zgłosił sprzeciw. Okazało się bowiem, że w wyznaczonym terminie nie dostarczyli żądanych przez starostę dokumentów.

Zabrakło dokumentów

Przedsiębiorcy odwołali się więc do wojewody. Ich zdaniem starosta nakazał dostarczyć im dokumenty do 28 listopada 2013 r. Tymczasem jego postanowienie w tej sprawie zostało im skutecznie doręczone dopiero 28 listopada 2013 r., a więc w dniu, do którego mieli dostarczyć dokumenty.

Ponadto starosta zobowiązał ich do przedstawienia zwięzłego opisu technicznego określającego rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję wraz z danymi techniczno-użytkowymi. Przedsiębiorcy twierdzili zaś, że taki dokument dołączyli do wniosku zgłaszającego zmianę sposobu użytkowania. Nie ma więc potrzeby dostarczenia czegoś, co już jest.

Innego zdania był jednak wojewoda. Wezwał on przedsiębiorców do dostarczenia tego dokumentu oraz warunków zabudowy. Sprecyzował też, że chodzi mu o zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję wraz z danymi techniczno-użytkowymi, w tym wielkościami i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9886

Wydanie: 9886

Spis treści
Zamów abonament