Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wierzymy w wolny handel

11 lipca 2014 | Ciekawa ekonomia
autor zdjęcia: Krzysztof Skłodowski
źródło: Fotorzepa

Joe Oliver | Umowa UE–Kanada zniesie cła w obrocie 97 proc. dóbr – mówi minister finansów Kanady.

Rz: W ostatnich miesiącach żaden kraj nie domagał się tak stanowczo jak Kanada ukarania Rosji za jej agresję na Ukrainę. Czy sądzi pan, że aby odwieść Moskwę od ingerowania w wewnętrzne sprawy Ukrainy, potrzebne są kolejne sankcje?

Joe Oliver: Wychodzimy z założenia, że jeśli niepodległość demokratycznego kraju jest naruszana przez agresywnego sąsiada, to wraz z sojusznikami musimy próbować temu zapobiec. Potrzebny jest sygnał jedności z Ukrainą, bo wszelkie oznaki słabości jej sojuszników mogą zostać przez Rosję odebrane jako pozwolenie – a nawet zachęta – do dalszej agresji, nie tylko na Ukrainę, ale też potencjalnie inne kraje. To, czy potrzebne będą kolejne sankcje, będzie zależało od tego, jak Rosja zareaguje na te, które zostały na nią nałożone dotychczas. Jeśli nie powstrzymają jej od ingerowania w sprawy Ukrainy, odpowiemy kolejnymi sankcjami.

Kanada konkuruje z Rosją w eksporcie surowców, m.in. gazu ziemnego. Stąd podejrzenia części komentatorów, że wychodzi przed szereg, jeśli chodzi o karanie Rosji, bo leży to w jej interesie.

Zapewniam, że nasza reakcja na konflikt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9886

Wydanie: 9886

Spis treści
Zamów abonament