Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miłość nie lubi masek

11 lipca 2014 | Kultura | Edyta Borkowska
Lenny Abrahamson (ur. 1966), irlandzki reżyser, twórca takich filmów jak „Adam & Paul”, „Stacja benzynowa” i wchodzący dziś na nasze ekrany „Frank”.  Na zdjęciu  z aktorami  (od lewej) Michaelem Fassbenderem (Frank)  i Domhnallem Gleesonem (Jon)
źródło: GUTEK FILM
Lenny Abrahamson (ur. 1966), irlandzki reżyser, twórca takich filmów jak „Adam & Paul”, „Stacja benzynowa” i wchodzący dziś na nasze ekrany „Frank”. Na zdjęciu z aktorami (od lewej) Michaelem Fassbenderem (Frank) i Domhnallem Gleesonem (Jon)

Lenny Abrahamson | Reżyser filmu „Frank” o sławie, mężczyznach i polskiej żonie w rozmowie z Edytą Borkowską.

Rz: „Frank" to opowieść momentami zabawna, a czasami jednak przygnębiająca. Czy uważa pan, że życie jest taką czarną komedią?

Lenny Abrahamson: Życie czasami zasmuca, czasami jest absurdalne, a czasami zabawne. Na pewno nie jest dramatem. Rzadko zdarzają się dramatyczne chwile, zazwyczaj kochamy, dokądś zmierzamy, staramy się przezwyciężyć trudności, popełniamy błędy i rozczarowujemy się nawzajem lub zachwycamy sobą. Jeśli zaakceptujemy to, że życie jest taką tragiczną komedią, łatwiej będzie nam żyć.

Frank, lider alternatywnego zespołu, nie wygląda na szczęśliwego, twarz chowa w wielkiej papierowej głowie. Podobny wizerunek mają członkowie znanego zespołu The Residents. Ale oni po występie zdejmują maski i stają się zwyczajnymi ludźmi. Frank swoją nosi nadal na co dzień. Sceniczne przebieranie się nie dziwi dzisiaj w show-biznesie, dziwne jest to, jaki Frank jest w domu.

Bo on z różnych przyczyn boi się pokazać światu. Dzięki tej głowie zachowuje swoją strefę prywatności. Frank jest przeciwieństwem drugiego bohatera, Jona, który o wszystkim, co się dzieje w jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9886

Wydanie: 9886

Spis treści
Zamów abonament