Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zjednoczona prawica pokona PO

11 lipca 2014 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Zbigniew Ziobro jest gotów startować do Senatu
autor zdjęcia: Mateusz Dąbrowski
źródło: Fotorzepa
Zbigniew Ziobro jest gotów startować do Senatu

Odrzucam myśl, że to tylko teatr robiony przez PiS – mówi Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski Jackowi Nizinkiewiczowi.

Rz: Syn marnotrawny wraca, bo ojciec czeka?

Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski: Ujmując rzecz żartobliwie, to jednak przypomnę, że w biblijnej przypowieści syn nie został wyrzucony, tak jak ja, ale sam odszedł. Solidarna Polska, która uzyskała 300 tysięcy głosów w wyborach europejskich, jest gotowa budować wielką prawicową koalicję, która odeśle do lamusa fatalne rządy Donalda Tuska.

Członkowie Solidarnej Polski wracają w worach pokutnych do PiS?

Nie wracamy do PiS. Chcemy natomiast koalicji z PiS na partnerskich warunkach. Zdajemy sobie równocześnie sprawę z przewagi naszego partnera, który w ostatnich wyborach uzyskał 30 proc. poparcia, my 4 proc. I my nic ponad te proporcje nie chcemy. Prawica po tylu porażkach nie może pozwolić sobie na kolejną przegraną. Zwłaszcza na taką porażkę nie może pozwolić sobie PiS. Główna odpowiedzialność za doprowadzenie do zwycięstwa spada na największą partię, ale chcemy na uczciwych warunkach zawiązać koalicję i współdziałając, przyczynić się do zwycięstwa.

Czy nie rozsadzają pana nieuprawnione ambicje polityczne?

Nie zgłaszam żadnych osobistych warunków co do ewentualnego udziału w przyszłym wspieranym przez nas rządzie. Więcej, w imię kompromisu jestem też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9886

Wydanie: 9886

Spis treści
Zamów abonament