Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi doradcze dla projektów publiczno-prywatnych

14 kwietnia 2015 | Administracja

Instytucje publiczne, w szczególności gminy lub ich jednostki albo porozumienia, które planują pozyskać prywatnego inwestora i wspólnie z nim realizować znaczącą inwestycję, mają szansę na bezpłatną usługę doradczą w tym zakresie.

Wszystko za sprawą ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu 3P. Jego celem jest promowanie inwestycji realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Chodzi o poszerzenie wiedzy wśród decydentów oraz osób odpowiedzialnych za wybór prywatnych inwestorów, prowadzenie negocjacji i przeprowadzenie całej inwestycji.

Konkurs jest adresowany do podmiotów, które mogą uzyskać status podmiotu publicznego lub tzw. koncesjodawcy. Zgodnie z założeniami konkursu wybrane zostaną przedsięwzięcia mające potencjał modelowych projektów PPP i realizujące ważny cel publiczny.

Ich przeprowadzenie ma m.in. przyczynić się do wypracowania modeli postępowania, które mogłoby być naśladowane przez inne podmioty w całym kraju. Jednym z celów konkursu jest bowiem stworzenie bazy udanych i godnych naśladowania inwestycji realizowanych w takiej właśnie formule....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10115

Wydanie: 10115

Spis treści
Zamów abonament