Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rada pominęła opinię, naruszyła więc prawo

14 kwietnia 2015 | Administracja

Projekt uchwały dotyczącej realizacji przez nauczycieli wspomagających ich obowiązków zawodowych w wymiarze tygodniowym powinien być przedstawiony do zaopiniowania właściwym związkom.

Czego dotyczył spór

Rada gminy we wrześniu 2014 r. podjęła decyzję o modyfikacji jednego z paragrafów uchwały z 2011 r. określającego  tygodniową liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć dla pedagogów oraz logopedów. Wykonanie uchwały powierzono wójtowi. Uchwała miała wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa. Ogłoszenie nastąpiło 17 września 2014 r.

W połowie grudnia 2014 r. zarząd oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego złożył skargę do wojewody na opublikowaną uchwałę. Zarzucił, że nie umieszczono w niej przepisów wskazujących, w jaki sposób nowe ustalenia mają wejść w życie, tzn. w drodze wypowiedzeń zmieniających czy w inny sposób. Ponadto nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10115

Wydanie: 10115

Spis treści
Zamów abonament