Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urzędnicy wymuszą etaty u wykonawców usług

14 kwietnia 2015 | Prawo | Mateusz Rzemek
Tadeusz Joniewicz
źródło: materiały prasowe
Tadeusz Joniewicz

Zamówienia Publiczne | Stolica da przykład innym urzędom. Już od lipca firmy startujące w miejskich przetargach będą musiały zatrudniać pracowników.

Mateusz Rzemek

Urząd Miasta Warszawy pierwszy w Polsce przygotowuje się do zastosowania nowych przepisów o zamówieniach publicznych. Chodzi o stosowanie tzw. klauzul społecznych, w myśl których zamawiający może wymagać od wykonawców zachowania podwyższonych standardów dotyczących zatrudnienia pracowników na etatach, wymogu zatrudnienia bezrobotnych czy niepełnosprawnych do wykonania danej usługi. To dobry znak, bo z monitoringu przetargów wynika, że taki wymóg pojawia się rzadko.

Nowe standardy

– Mamy już gotowy podręcznik dla miejskich urzędników, w którym szczegółowo omawiamy stosowanie klauzul społecznych. Za chwilę ruszamy ze szkoleniem 330 osób. W ostatniej fazie przygotowań jest także projekt zarządzenia prezydent Warszawy, w myśl którego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10115

Wydanie: 10115

Spis treści
Zamów abonament