Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kod pudełka i tajemnicze ruchy nóg

14 października 2015 | Sport | Krzysztof Rawa

Przy stoliku oszukują. Mimo przesłon, nagrań i nadzoru. Podejrzani są najlepsi na świecie, Polacy też.

„Bridgegate" wybuchła w końcu sierpnia, parę tygodni przed rozpoczęciem turnieju Bermuda Bowl w Chennai, w którym Polacy zostali drużynowymi mistrzami świata. Wcześniej trzy mocne ekipy – Niemcy, Izrael i Monako – wycofały się z rywalizacji. Wieść szybko poszła w świat – pary z tych krajów miały oszukiwać.

Czterech znanych brydżystów – dwóch Norwegów: Boye Brogeland i Espen Lindqvist, oraz dwóch Amerykanów: Allan Graves i Richie Schwartz, z drużyny, która w 2014 r. wygrała dwa poważne amerykańskie turnieje Spingold i Reisinger – ogłosiło, że rezygnują z nagród, gdyż tworzący z nimi międzynarodową ekipę Lotan Fisher i Ron Schwartz z Izraela to oszuści.

„Robimy to w imię czystości gry i miłości do brydża" – napisali na specjalistycznym portalu. Po kilkunastu dniach pokazali dowody: ekspertyzy kilkunastu fachowców i analityków poparte nagraniami wideo z gier pary Fisher–Schwartz, młodych mistrzów Europy, przed paru laty „cudownych dzieci" izraelskiego brydża.

Oszustwa w brydżu to nic nowego. W 1965 r. podczas Bermuda Bowl w Buenos Aires Brytyjczycy Terence Reese i Boris Schapiro zostali zdyskwalifikowani, gdy zauważono,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10269

Wydanie: 10269

Spis treści
Zamów abonament