Lepiej wybrać kilka małych mieszkań
Nawet 10 proc. zniżki można dostać, kupując lokale w pakiecie od firm budujących osiedla w Lublinie.
– Początek roku może być bardzo dobrym momentem na negocjacje z deweloperem – ocenia Robert Mostieńczuk, szef lubelskiego oddziału Mzuri. Stanie się tak, gdy sprawdzą się prognozy o spadku popytu na mieszkania po zmianach zasad udzielania kredytów. Od stycznia trzeba mieć już 15 proc. wkładu własnego. Swoje na rynku może też zrobić podatek bankowy.
Dla inwestora
O stabilności lubelskiego rynku mieszkań, który wykazuje umiarkowane perspektywy wzrostowe, mówi Sławomir Horbaczewski, ekspert w dziedzinie rynku nieruchomości. – Lublin to duży ośrodek akademicki. Z całego regionu przyciąga osoby poszukujące pracy oraz wykształcenia – zwraca uwagę. – Lubelski samorząd od lat zachęca do lokowania w mieście kapitału. Sytuację diametralnie poprawiło oddawanie do użytku kolejnych odcinków dróg ekspresowych oraz wprowadzenie przez PKP nowoczesnych składów na linii łączącej Lublin ze stolicą.
Z kolei Katarzyna Pianko-Szlachta, menedżer lubelskiego biura Dom czy Mieszkanie, wskazuje, że w listopadzie ub.r. stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie lubelskim wyniosła 11,3 proc. – o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej. – Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 3 proc., a liczba oddanych do użytku mieszkań była wyższa niż rok wcześniej o 0,6 proc. –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta