Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomoc adwokata na koszt towarzystwa

25 lutego 2016 | Moje pieniądze
Usługi prawnika mogą być dużym obciążeniem dla domowego budżetu
źródło: 123RF
Usługi prawnika mogą być dużym obciążeniem dla domowego budżetu

Kompleksowa polisa kosztuje kilkaset złotych rocznie

W codziennym życiu niejednokrotnie spotykamy się z sytuacjami, kiedy przydałaby się nam pomoc prawna. Zakup wadliwego towaru, konflikt z pracodawcą, niezrealizowanie zamówionych świadczeń przez biuro podróży – często nie wiemy, jakie prawa nam wtedy przysługują, rezygnujemy z drogi sądowej, zwłaszcza gdy w danej sprawie właściwy jest sąd z siedzibą w odległym mieście. Koszty porady adwokata bywają bardzo wysokie i nie każdego stać na ich opłacenie. A trudno bez profesjonalnej wiedzy dochodzić swoich praw, bo procedury prawne są zawiłe. W takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie ochrony prawnej.

– Ubezpieczenie takie jest ciągle niedoceniane przez polski rynek i zbyt mało wypromowane w stosunku do jego znaczenia i możliwości, jakie daje zwłaszcza przedsiębiorcom czy przedstawicielom wolnych zawodów. Jak pokazują statystyki, zaledwie 3 proc. dorosłych Polaków ma aktywne polisy, podczas gdy w Niemczech jest to ok. 70–80 proc. – mówi Leon Pierzchalski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych Uniqa.

Refundacja kosztów

Ubezpieczenie ochrony prawnej zabezpiecza przed ryzykiem ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem sporów prawnych. Klient płaci regularne, relatywnie nieduże składki, a w zamian za to towarzystwo zobowiązuje się do refundacji kosztów pomocy prawnej, wydatków związanych z procedurami sądowymi lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10379

Wydanie: 10379

Spis treści
Zamów abonament