Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosja: siedem chudych lat

25 lutego 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

W budżecie brakuje pieniędzy na działania antykryzysowe.

iwona trusewicz

– Sytuacja w gospodarce ma długoterminowy charakter. Nie spodziewamy się poprawy bilansu płatniczego i jakichś wolnych środków na koniec roku, jak to było w przeszłości w trudnych momentach. Dlatego przygotowujemy się do pracy w obecnych warunkach przez długi czas – przyznał w środę Anton Siłuanow, minister finansów Rosji.

Nie mam i nie dam

Minister dodał, że w kasie państwa brakuje pieniędzy na rządowy plan antykryzysowy. Z koniecznych do wsparcia gospodarki 250 mld rubli (3,2 mld dol.) Kreml ma do dyspozycji jedynie 120 mld rubli, podała za ministrem gazeta „Kommiersant". Z tego dostępnych od ręki w specjalnym funduszu antykryzysowym jest 85 mld rubli, a w kwietniu pojawi się jeszcze 55 mld rubli, które pozostały niewykorzystane w budżecie 2015 r. Są to pieniądze, które rząd może skierować na działania antykryzysowe bez nowelizacji budżetu na 2016 r. Resort finansów już rozdzielił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10379

Wydanie: 10379

Spis treści
Zamów abonament