Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ukraina wystawia rachunek za Krym

25 lutego 2016 | Świat | Rusłan Szoszyn
źródło: Rzeczpospolita

Kijów domaga się od Rosji 
63 mld dol. odszkodowania za okupację półwyspu. A co, jeśli Moskwa zapłaci?

Po prawie dwuletniej wojnie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie Ukraina postanowiła wypowiedzieć wojnę Moskwie w międzynarodowych instancjach sprawiedliwości. W środę Bloomberg poinformował, że łączna kwota roszczeń Kijowa w pozwach do europejskich sądów arbitrażowych wynosi ponad 63 mld dolarów. Większa część tej kwoty jest związana ze stratami, jakie ukraińska strona poniosła w wyniku rosyjskiej aneksji Krymu.

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Sprawiedliwości w Kijowie oszacowało te straty na ponad 37 mld dolarów. Do tego dochodzą jeszcze roszczenia ukraińskiej spółki gazowej Naftohaz, która twierdzi, że Moskwa nie zapłaciła za tranzyt rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy aż 26 mld dolarów. Spółka będzie domagała się również odszkodowania za straty poniesione z związku z przywłaszczeniem przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10379

Wydanie: 10379

Spis treści
Zamów abonament