Produkcja mebli wśród domów to niezbyt dobry pomysł
Przedsiębiorca nie dostanie warunków zabudowy, gdy na sąsiednich działkach nikt nie prowadzi działalności gospodarczej.
Wiesław B. postanowił w budynku gospodarczym z garażem otworzyć duży warsztat rzemieślniczy, w który on i jego pracownicy zajmowaliby się stolarstwem artystycznym i wyrobem mebli drewnianych. W tym celu zwrócił się do wójta gminy o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku gospodarczego.
Wójt gminy wydał warunki zabudowy. Uznał bowiem, że inwestycja Wiesława B. spełnia wszystkie niezbędne do tego przesłanki. Działka ma dostęp do drogi publicznej, jest uzbrojona, gabaryty budynku będą takie same. Zmiana użytkowania budynku jest dopuszczalna, gdyż będzie uzupełnieniem istniejącej zabudowy.
Dożywotnik stroną
Od tej decyzji do samorządowego kolegium odwoławczego odwołali się Monika i Grzegorz S. Zarzucili, że Wiesław B już raz ubiegał się o ustalenie warunków zabudowy dla tego warsztatu. Poprzednie postępowanie w tej sprawie zostało jednak umorzone.
Wniosek o wydanie warunków zabudowy, na podstawie którego teraz Wiesław B. ubiegał się o warunki zabudowy, jest praktycznie taki sam jak ten poprzedni. Z tych względów – ich zdaniem – SKO powinno wziąć pod uwagę poprzednio zgromadzony materiał dowodowy. Zwrócili też uwagę, że ich nieruchomość jest obciążona prawem dożywocia na rzecz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta