Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kredyt na innowacje pomoże firmom wdrożyć nowe technologie

25 maja 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

W czerwcu zostanie ogłoszony konkurs, w którym przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o premię 
na spłatę kredytu zaciągniętego w celu przeprowadzenia inwestycji. Powinna ona służyć praktycznemu wykorzystaniu innowacyjnej technologii i dać firmie nowy produkt lub usługę. Maksymalna wysokość dotacji to 6 mln zł.

Program „Inteligentny rozwój" ma służyć podniesieniu poziomu innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw. W tym celu firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe, które może zostać wykorzystane na prowadzenie badań przemysłowych, prac rozwojowych, tworzenie prototypów i wersji demonstracyjnych nowych urządzeń. Część środków zarezerwowano także na wsparcie takich inwestycji, które pozwoliłyby wykorzystać wyniki badań i w praktyce zastosować nowe technologie, stworzone samodzielnie przez firmę lub zakupione od podmiotów trzecich.

Działanie 3.2.1

Jednym z działań, które koncentruje się właśnie na etapie wdrożenia, jest to o numerze 3.2.1 „Kredyt na innowacje technologiczne". Dzięki niemu firma może postawić na rozbudowę zakładów produkcyjnych lub usługowych, wyposażyć je w nowe urządzenia, sprzęt, maszyny, linie technologiczne, kupić prawa niematerialne itp. Warunek jest jeden. Aby zdobyć takie dofinansowanie, trzeba wdrożyć technologię i dzięki temu rozpocząć produkcję nowych towarów lub zacząć świadczyć nową usługę.

Nowa technologia może być wynikiem prowadzonych samodzielnie prac badawczo-rozwojowych, efektem prac zleconych przez firmę, ale wykonanych przez jednostkę badawczą lub naukową. Przedsiębiorca może wreszcie kupić ją na rynku, niezależnie od tego, czy był inicjatorem jej stworzenia, czy po prostu dostrzegł jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10454

Wydanie: 10454

Spis treści
Zamów abonament