Czego się boi typowy singiel
Towarzystwa mają oferty dla osób żyjących w pojedynkę
regina skibińska
Z danych GUS wynika, że jednoosobowe gospodarstwa domowe stanowią już ok. 26 proc. wszystkich. Szacuje się, że do 2030 r. liczba osób w wieku od 25 do 40 lat żyjących samotnie wzrośnie do 9 mln. To bardzo atrakcyjna grupa z punktu widzenia ubezpieczycieli.
– Zainteresowanie polisami dla singli będzie rosło pod warunkiem, że będą one oferowały realną wartość dodaną. Może to być np. atrakcyjniejsza cena czy produkty szyte na miarę – uważa Agnieszka Rudnicka z Uniqa.
Nie trzeba kupować specjalnej polisy przeznaczonej dla singli. Pożądany zakres ochrony można uzyskać, zawierając umowy dodatkowe.
– Różnice w ofertach dla jednoosobowego i wieloosobowego gospodarstwa domowego wynikają z oceny ryzyka, taryfikacji oraz ze specyfiki produktów, które mogą być mniej lub bardziej przydatne dla singli – podkreśla Agnieszka Rudnicka.
Osoby żyjące w pojedynkę są mniej zainteresowane finansowymi skutkami swojej śmierci, gdyż przeważnie nie mają osób na utrzymaniu. Za to bardzo interesuje je np. zapewnienie środków do życia na wypadek braku możliwości wykonywania pracy.
– Polisa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta