Sztuka budowania zaangażowania pracowników
Jakość zarządzania i kultura organizacyjna liczy się szczególnie dla młodego pokolenia tzw. millenialsów, którzy mają coraz większy udział w rynku pracy.
Anita Błaszczak
Wyzwania związane z nową sytuacją na pracy, gdy to pracodawcy zabiegają o zdobycie i zatrzymanie dobrych pracowników, były tematem drugiej dyskusji panelowej zorganizowanej w ramach I Forum HR „Rzeczpospolitej". Jej uczestnicy zastanawiali się nad znaczeniem kultury organizacyjnej firmy w budowaniu lojalności pracowników, w tym rosnącej grupy millenialsów, mających nieco inne oczekiwania niż ich starsi koledzy.
Zwrócenie uwagi na potrzeby pracowników jest tym ważniejsze, że krajowa stopa bezrobocia spadła w kwietniu do rekordowo niskiego poziomu 9,6 proc. Z kolei wskaźnik zatrudnienia osób w wieku produkcyjnym wzrósł do 63,7 proc., jak przypominała Izabela Kaczmarska, główny specjalista w Departamencie Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, honorowego patrona Forum HR. Według przygotowanego dla MRPiPS raportu Barometr Zawodów 2016 w połowie powiatów w Polsce pracodawcy odczuwają braki kadrowe.
Czeka nas rewolucja
Jak wynika z badań Work Service, głównego partnera konferencji, pracowników do odejścia z firmy mogą skłonić nie tylko niskie zarobki, ale też kwestie związane ze stylem zarządzania, kulturą organizacyjną, w tym brak perspektyw awansu, nuda czy zła...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta