Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Długi aneks nie wydłuży starego angażu

02 czerwca 2016 | Praca i ZUS | Joanna Matkowska

Jeżeli w trakcie trwania umowy terminowej uzgodniono dłuższy okres wykonywania pracy, uzupełnienie uważa się za nowo zawartą umowę. To zasada wynikająca 
ze znowelizowanych przepisów.

Pracodawcy wciąż mają wątpliwości związane ze stosowaniem nowych przepisów. 22 lutego 2016 r. weszła w życie ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2015 r., poz. 1220; dalej: ustawa nowelizująca). To swoista rewolucja dotycząca umowy o pracę na czas określony, w tym długości jej wypowiedzenia i maksymalnego okresu terminowego związania.

Do nowelizacji kodeks pracy dopuszczał zawarcie dwóch umów na czas określony, a trzecia z nich musiała być już tą na czas nieokreślony. Nie wskazywał jednak maksymalnego okresu trwania umowy terminowej, co powodowało liczne nadużycia pracodawców.

Z wyjątkami

Zgodnie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10460

Wydanie: 10460

Spis treści
Zamów abonament