Długi aneks nie wydłuży starego angażu
Jeżeli w trakcie trwania umowy terminowej uzgodniono dłuższy okres wykonywania pracy, uzupełnienie uważa się za nowo zawartą umowę. To zasada wynikająca ze znowelizowanych przepisów.
Pracodawcy wciąż mają wątpliwości związane ze stosowaniem nowych przepisów. 22 lutego 2016 r. weszła w życie ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2015 r., poz. 1220; dalej: ustawa nowelizująca). To swoista rewolucja dotycząca umowy o pracę na czas określony, w tym długości jej wypowiedzenia i maksymalnego okresu terminowego związania.
Do nowelizacji kodeks pracy dopuszczał zawarcie dwóch umów na czas określony, a trzecia z nich musiała być już tą na czas nieokreślony. Nie wskazywał jednak maksymalnego okresu trwania umowy terminowej, co powodowało liczne nadużycia pracodawców.
Z wyjątkami
Zgodnie z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta