Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

02 czerwca 2016 | Ekonomia

rekomendacje

„Kupuj" Alior Bank

Specjaliści Domu Maklerskiego mBanku obniżył cenę docelową dla walorów Alior Banku do 75,93 zł z 94,24 zł poprzednio. W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji płacono za nie na giełdzie 55,40 zł, utrzymali dla banku zalecenie „kupuj". W środę handlowano nimi na GPW po ok. 50 zł. Analitycy brokera przyznali, że rewizja ceny docelowej wynika z ustalenia wyższej od ich oczekiwań liczby akcji w procesie podniesienia kapitału. Jednocześnie podtrzymali prognozy na lata 2016–2019 na niezmienionym poziomie. Według brokera transakcja przejęcia części Banku BPH przez Aliora może jeszcze pozytywnie zaskoczyć niższymi kosztami integracji, tak jak to miało miejsce w przypadku innych fuzji na polskim rynku.

Pozytywnie o Alumetalu

W ocenie analityków Domu Maklerskiego PKO BP akcje Alumetalu mają potencjał wzrostowy. Dlatego rekomendują kupowanie papierów spółki, wyceniając je na 64 zł. W trakcie ostatniej sesji płacono za nie na giełdzie ok. 53 zł. Eksperci brokera przyznają, że ich wcześniejsze obawy o potencjalne spowolnienie branży i spadek marż modelowych były przesadzone. Zwracają uwagę na znaczący wzrost mocy produkcyjnych Alumetalu w związku z otwarciem nowego zakładu na Węgrzech, co będzie widoczne w wynikach w latach 2016–2017. Wśród...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10460

Wydanie: 10460

Spis treści
Zamów abonament