Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lekarz nie rozlicza w Polsce zagranicznych zarobków

02 czerwca 2016 | Dobra Firma | Monika Pogroszewska

Medyk, który poza pracą 
w kraju świadczy za pośrednictwem stałej placówki usługi w Wielkiej Brytanii, nie wykazuje nad Wisłą dochodów z tego tytułu.

Izba Skarbowa w Katowicach rozstrzygnęła w interpretacji z 18 maja 2016 r. (IBPB-1-1/4511-189/16/BK) kwestię rozliczenia usług świadczonych za pośrednictwem zagranicznego zakładu.

Z pytaniem zwróciła się podatniczka, która jest polskim rezydentem podatkowym. Przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym, ma tu miejsce zamieszkania oraz tzw. ośrodek interesów życiowych. Osiąga dochody z umowy o pracę w szpitalu oraz z indywidualnej praktyki lekarskiej, opodatkowanej podatkiem liniowym. Wykonuje również działalność gospodarczą poza terytorium kraju, wyjeżdżając okresowo do Wielkiej Brytanii, gdzie świadczy usługi medyczne w zakresie radiologii na rzecz szpitali....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10460

Wydanie: 10460

Spis treści
Zamów abonament