Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na mieszkanie, studia lub wesele

02 czerwca 2016 | Moje pieniądze
Im wcześniej kupimy polisę, tym większy kapitał powinniśmy zgromadzić
źródło: 123RF
Im wcześniej kupimy polisę, tym większy kapitał powinniśmy zgromadzić

Sposób na zgromadzenie pieniędzy dla dziecka

regina skibińska

Według badań przeprowadzonych przez Prudential ponad trzy czwarte respondentów nie odkłada żadnych pieniędzy z myślą o przyszłości swoich dzieci. Niespełna połowa badanych deklaruje, że zacznie oszczędzać na ten cel. Natomiast większość zgodnie przewiduje, że koszty utrzymania dzieci w przyszłości wzrosną. Rodzice chcą sfinansować studia, zapewnić mieszkanie i wyprawić wesele.

Jednym ze sposobów zabezpieczenia finansowej przyszłości dzieci są polisy posagowe. Z jednej strony pozwalają na gromadzenie i inwestowanie pieniędzy, a z drugiej zapewniają świadczenie na wypadek śmierci rodzica.

– Zaletą takich ubezpieczeń jest systematyczne odkładanie pieniędzy na konkretny cel, jakim jest pomoc dziecku po osiągnięciu przez nie dorosłości. Według szacunków Centrum im. Adama Smitha całkowity koszt studiów w kraju wynosi ok. 200 tys. zł, a za granicą aż 450 tys. zł. Środki z polisy będą pomocne w pokryciu tego typu wydatków – podkreśla Mariola Zdziarska z Compensy.

Polisa powinna także objąć śmierć rodzica. Takie sytuacje się zdarzają, a po śmierci głównego żywiciela rodziny sytuacja finansowa dzieci może być kiepska.

– Właściwie każda polisa dobrze dostosowana do potrzeb, obejmująca ochronę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10460

Wydanie: 10460

Spis treści
Zamów abonament