Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dywidendowe atrakcje czekają

02 czerwca 2016 | Moje pieniądze
Jakie akcje kupić, żeby zainkasować dużą dywidendę
źródło: Rzeczpospolita
Jakie akcje kupić, żeby zainkasować dużą dywidendę

Które spółki najhojniej dzielą się w tym roku zyskiem

maciej rudke

Stopy procentowe są bardzo niskie, więc oprocentowanie lokat również – te najlepsze średnioterminowe oferują maksymalnie 3 proc. Zatem dla szukających wyższych stóp zwrotu alternatywą są obligacje korporacyjne (o oprocentowaniu zaczynającym się od ok. 4 proc. do nawet ponad 8 proc. w przypadku bardziej ryzykownych firm) oraz spółki dywidendowe. Na warszawskiej giełdzie można znaleźć takie, które oferują stopy dywidend sięgające kilku lub nawet kilkunastu procent.

Wysokie stopy

Wzięliśmy pod lupę te firmy, w których dzień dywidendy jeszcze nie minął. Okazuje się, że najwyższą stopę dywidendy (stosunek kwoty wypłacanej na jedną akcję do bieżącego kursu) oferuje Prime Car Management. Leasingowa firma na jedną akcję ma wypłacić 5,5 zł, co przy obecnym kursie (38,5 zł) dałoby 14,3 proc. stopy dywidendy.

Niewiele niższą oferuje Private Equity Managers, który na walor wypłaci 14,4 zł, czyli stopa dywidendy sięgnąć może nawet 13 proc. Na podobnym poziomie wskaźnik ten może ukształtować się również w litewskiej spółce lotniczej Avia AM Leasing, która wprawdzie jeszcze nie określiła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10460

Wydanie: 10460

Spis treści
Zamów abonament