Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wywrotowiec Michał Kamiński

02 czerwca 2016 | Kraj | Andrzej Stankiewicz

Byłoby paradoksem, gdyby wojna między Grzegorzem Schetyną a Ewą Kopacz zaczęła się od konfliktu o dawnego propagandystę Prawa i Sprawiedliwości.

Zdominowane przez ludzi Schetyny władze Klubu Parlamentarnego Platformy zawiesiły Michała Kamińskiego, jednego z najbliższych współpracowników Kopacz. Powód wygląda jak pretekst – Kamiński miał samowolnie występować w mediach, bez informowania o tym biura prasowego partii. Nieoficjalnie wiadomo, że listę ponad 20 posłów, którzy popełnili takie przewiny, przygotował Marcin Kierwiński, związany ze Schetyną członek zarządu partii. Znaleźć się mieli na niej głównie posłowie bliscy Kopacz – choćby Stefan Niesiołowski czy Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jednak zawieszeniem ukarany został tylko Kamiński. Schetynowcy twierdzą, że to dlatego, że był rekordzistą i działał w recydywie – żadne dyscyplinujące rozmowy Kierwińskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10460

Wydanie: 10460

Spis treści
Zamów abonament