Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma po liftingu to nowe persperktywy

12 października 2016 | Dobra Firma | Jakub Żurawiński
Wkładem wspólnika może być całe przedsiębiorstwo.
źródło: Shutterstock
Wkładem wspólnika może być całe przedsiębiorstwo.

Zmiana działalności w spółkę komandytową jest korzystna. Zabezpiecza majątek właściciela firmy, gwarantuje sukcesję prawną, przynosi korzyści podatkowe.

Przekształcanie działalności gospodarczej w spółkę komandytową staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak głównie dlatego, że model ten jest w przypadku wykorzystania odpowiednich środków stosunkowo bezpieczny – chroni majątek właściciela firmy, a także gwarantuje benefity związane z jednokrotnym opodatkowaniem zysków.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim sukcesja prawna i podatkowa takiej czynności. Oznacza to, że spółka komandytowa powstała z przekształcenia wstępuje w ogół praw i obowiązków przysługujących do tej pory spółce przekształcanej. Ponadto, powstała w ten sposób spółka komandytowa zachowuje numer NIP oraz REGON poprzednika. Wiąże się to z brakiem problemów administracyjnych, nie ma też konieczności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament