Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Data na kopercie to za mało, by zamknąć drogę odwoławczą

12 października 2016 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Jeśli firma, która kwestionuje nakaz inspekcji sanitarnej, ma dowody, że jej odwołanie zostało nadane dzień wcześniej, to organ odwoławczy musi te wątpliwości wyjaśnić na poczcie.

W lutym 2016 r., państwowy powiatowy inspektor sanitarny nakazał spółce wyeliminować możliwość zanieczyszczenia wyrobów piekarniczych, ciastkarskich, cukierniczych przeznaczonych do sprzedaży w samoobsłudze. Chodziło o produkty eksponowane luzem na regałach i stołach w sali sprzedaży. Inspekcja dała firmie czas na usunięcie naruszeń do 20 marca 2016 r.

Ciastka luzem na stołach

Decyzja inspekcji miała związek z kontrolą sanitarną. W jej trakcie inspektorzy wykryli, że wyroby piekarnicze, ciastkarskie, cukiernicze eksponowane są luzem na regałach i stołach w sali sprzedaży. Przez to były narażone na zanieczyszczenie przez osoby kupujące z powodu braku osłon zabezpieczających. To zdaniem inspekcji stanowi naruszenie przepisów dotyczących higieny środków spożywczych. Organ ocenił, że wymienione nieprawidłowości mogą mieć pośredni wpływ na bezpieczeństwo żywności. W celu uniknięcia ryzyka utraty zdrowia konsumenta, konieczne było zatem podjęcie właściwych środków i działań.

Spółka nie zgadzała się z tymi zarzutami. W odwołaniu tłumaczyła, że rozporządzenie parlamentu europejskiego i rady, na jakie powołała się inspekcja nie określa szczegółowo, w jaki sposób ma wyglądać dystrybucja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament