Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bogatsi zapłacą więcej

12 października 2016 | Kraj

projekt | O nowej daninie od dochodu można się dowiedzieć z wypowiedzi jednego tylko urzędnika: ministra Henryka Kowalczyka.

paweł rochowicz

O tym, że rząd PiS chce wprowadzić jednolity podatek zastępujący dzisiejszy PIT oraz składki ZUS i zdrowotne, wiadomo zaledwie od kilku miesięcy. Dotychczas rząd nie ujawnił żadnego dokumentu, który byłby zarysem projektu albo choćby założeniami.

Przedsięwzięcie wygląda na bardziej polityczne niż finansowe. Powstaje bowiem w Kancelarii Premiera Beaty Szydło, a nie w Ministerstwie Finansów. Jedynym urzędnikiem, który na ten temat się w ogóle wypowiada, jest bowiem Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Minister mówi na temat nowej daniny dość ogólnie, a pytania o szczegóły odpiera stwierdzeniem, że na razie jest za wcześnie, by mówić o detalach. O nowej daninie wiemy zatem głównie tyle, że ma obowiązywać od 2018 roku, że będzie w niej podniesiona kwota wolna od podatku i że skończy się liniowe opodatkowanie dochodu dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament