Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Styczniowy pilotaż dobije kardiologię

12 października 2016 | Prawo | Karolina Kowalska

Po obniżce wycen zabiegów inwazyjnych, m.in. udrażniania naczyń w zawałach, w szpitalach brakuje pieniędzy.

– Mamy ogromny problem w zbilansowaniu oddziałów kardiologii po trzecim kwartale. Wszystko przez lipcowe obniżki wycen procedur inwazyjnych Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) – mówi prof. Dariusz Dudek ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podobne problemy zgłaszają publiczne ośrodki na Pomorzu, Mazowszu i na Śląsku, a prywatne zastanawiają się nad zamknięciem oddziałów. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) zamknęły już oddział kardiologiczny w Myszkowie na Śląsku, a w przyszłym miesiącu likwidują oddział w pomorskim Sztumie.

– Nie było miejsca na tak drastyczne obniżki procedur inwazyjnych, które należały do najniższych w Europie. Więcej płacono za nie nawet na Łotwie czy w Estonii – zauważa dr Marcin Pakulski, były wiceprezes NFZ, a dziś wicedyrektor PAKS ds. medycznych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament