Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsiąść do pociągu zabytkowego

12 października 2016 | Życie Śląska | Janina Blikowska
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach liczy sobie już 117 lat.
źródło: www.subregion.pl
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach liczy sobie już 117 lat.

Tysiące turystów daje się co roku na Śląsku uwieść czarowi starych kolejek. Nic więc dziwnego, że przybywa takich pociągów i szlaków, którymi jeżdżą. A inwestorzy zapowiadają, że to nie koniec.

- Takie kolejki wpływają na zwiększenie ruchu turystycznego w regionie. Może same w sobie nie stanowią atrakcji, dla których ktoś przyjechałby do nas z innych części kraju, lecz w połączeniu z innymi atrakcjami i obiektami, np. ze Szlakiem Zabytków Techniki (SZT), już jak najbardziej – uważa Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Na początku października został uruchomiony Srebrny Pociąg z Katowic do Bytomia, a dalej wąskim torem do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Turyści, którzy wybiorą się w podróż tym składem, mogą zwiedzać w niedzielę byłą kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, która została zgłoszona do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

30-tonowe monstrum

Całą trasę wraz ze zwiedzaniem kopalni można przejechać na podstawie jednego biletu, który dla dorosłych kosztuje 49 zł, a ulgowy – 39 zł.

- Do tej pory Górnośląskie Koleje Wąskotorowe uruchamiały pociągi głównie w okresie wakacyjnym, teraz chcemy rozszerzyć naszą ofertę przewozową także na miesiące jesienne....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament