Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dojrzałe dzieci

12 października 2016 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Dzieci od lat jedenastu będą mogły oglądać filmy dla dorosłych, jeżeli pójdą do kina z osobą pełnoletnią. Czy należy się spodziewać dalszego poluzowania ograniczeń wiekowych?

Dziś w kraju Ingmara Bergmana obowiązują trzy kryteria. Filmy dla widzów od lat siedmiu, które mają prawo oglądać także młodsze dzieci, jeżeli są w towarzystwie osoby dorosłej. Systemem klasyfikacji wiekowej objęto też obrazy dla dzieci od lat jedenastu. Może się jednak nimi równocześnie cieszyć i młodsza publiczność, która ukończyła siedem lat, pod warunkiem że wchodzi do kina z kimś, kto ma prawo głosować.

Istnieje też ograniczenie wieku dla filmów dla młodzieży od lat piętnastu. Czyli filmów dozwolonych dla dorosłej publiczności. To ostatnia bariera wiekowa obowiązująca na seansach kinowych. Tu wymaga się jednak, by widz nie miał mniej niż piętnaście lat, niezależnie od towarzystwa, w którym przyszedł do kina. Teraz ma się to zmienić. Na korzyść nastolatków czy na niekorzyść? Oto jest pytanie.

Rząd chce pozwolić na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament