Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Innowacyjni czempioni

12 października 2016 | Ekonomia
Seco/Warwick ze Świebodzina to przykład firmy konkurującej na wielu rynkach przede wszystkim dzięki nowym technologiom .
źródło: materiały prasowe
Seco/Warwick ze Świebodzina to przykład firmy konkurującej na wielu rynkach przede wszystkim dzięki nowym technologiom .

gospodarka | Przewagę konkurencyjną często zapewniają nowe technologie.

rafał wojski

Przedsiębiorstwa, które nadają tempo eksportowej ekspansji, to tzw. ukryci czempioni – średnie i małe firmy, działające w rynkowych niszach, mało znane przeciętnemu konsumentowi, za to niezwykle skuteczne i konkurencyjne. Ich przewaga leży nie w obniżaniu kosztów produkcji, lecz w innowacyjnych rozwiązaniach i korzystaniu z nowoczesnych technologii. Dzięki temu szybko się rozwijają, przechodząc od etapu niewielkiego producenta o często rodzinnym charakterze do działalności na skalę globalną.

Badania i rozwój

Terminu „ukryci czempioni" użył po raz pierwszy Hermann Simon, niemiecki ekonomista i konsultant biznesowy, badający specyfikę tego rodzaju firm. – Zasadnicze cechy ukrytych czempionów nie zmieniły się w ostatnich 20 latach, ale wzrósł ich poziom innowacyjności. Zwiększyły się inwestycje w badania i rozwój, a w ich wyniku ilość stosowanych nowych rozwiązań – mówi Simon. Jego zdaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament