Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błyskawiczny zakaz poruszania się autami z silnikiem Diesla

24 stycznia 2017 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Anna Nowacka-Isaksson ze Sztokholmu

Nie tylko polskie miasta nie mają czym oddychać. Z problemem boryka się także stolica Norwegii. By poprawić jakość powietrza, wprowadzono tymczasowy zakaz używania pojazdów z silnikami dieslowskimi.

W zimie pogoda stwarza tu zjawisko inwersji atmosferycznej, co powoduje zaleganie skażonego powietrza na znacznej przestrzeni stolicy kraju. Ponieważ sytuacja ze smogiem stała się krytyczna, władze Oslo w trybie pilnym zarządziły restrykcje.

Zanieczyszczenie powietrza powoduje uszczerbek na zdrowiu i duszności. To straszne, gdy się słyszy rodziców, którzy mówią, że ich dzieci z chorobami dróg oddechowych muszą zostać w domu zamiast iść do szkoły – tłumaczył konieczność podjęcia działań zarząd gminy. Jednocześnie rzecznik gminy Oslo przepraszał za niedogodności, jakie wywoła ingerencja w życie jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament