Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ulgi w składkach na ZUS dla małych jeszcze w tym roku

24 stycznia 2017 | Ekonomia
W tym roku priorytetem jest gospodarka – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.
autor zdjęcia: Radek Pietruszka
źródło: PAP
W tym roku priorytetem jest gospodarka – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

Obietnicę ulg dla przedsiębiorców złożył wicepremier Mateusz Morawiecki podczas tzw. przeglądu resortów.

– Dla małej działalności gospodarczej, tej do 5 tys. zł, ZUS będzie mniej kosztował, to jest nasz plan na ten rok. (...) Zastanawiamy się też nad tym, aby na pierwsze półrocze działalności gospodarczej nowo zakładanej, w ogóle nie było ZUS, albo żeby był niższy – mówił Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Ministerstwo Rozwoju informuje, że projekt zmian zostanie przedstawiony już w I kwartale tego roku. A w życie mają one wejść najpóźniej – jak mówił Morawiecki – od początku stycznia 2018 r.

Szczegółów, na jakie rozwiązania mogą liczyć przedsiębiorcy, Morawiecki nie podał. Obniżenia czy nawet likwidacji składki na ZUS przez pół roku dla nowych firm brzmi obiecująco, jednak warto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament