Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ulice pływające po oceanie

24 stycznia 2017 | Nauka | Krzysztof Kowalski
W pierwszym na świecie pływającym mieście zamieszka około 3 tysięcy osób, które będą miały do dyspozycji żywność produkowaną na miejscu.
źródło: materiały prasowe
W pierwszym na świecie pływającym mieście zamieszka około 3 tysięcy osób, które będą miały do dyspozycji żywność produkowaną na miejscu.

W Polinezji Francuskiej powstanie pierwsze na świecie miasto na powierzchni morza.

Została już wybrana lokalizacja, obiekt o nazwie Artisanopolis (sztuczne miasto) powstanie w lagunie wyspy Raiatea na Oceanie Spokojnym w archipelagu Wysp Towarzystwa.

Pierwsze nieoficjalne informacje o takich planach pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku, teraz została podpisana oficjalna umowa między lokalnymi władzami a Seasteading Institute w San Francisco, dotycząca prac studyjnych.

Seasteading Institute to pozarządowa organizacja zrzeszająca takich specjalistów, jak architekci, biolodzy, inżynierowie, prawnicy, artyści, ekolodzy. Od 2008 roku instytut zajmuje się „możliwością...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament