Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatki wdrażania e-usług z częściowym odliczeniem

24 stycznia 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków na wdrożenie systemów umożliwiających świadczenie publicznych e-usług.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 2 listopada 2016 r. (nr 2461-IBPP3.4512.645. 2016.1.BJ) rozstrzygnął kwestię, czy gminie ponoszącej wydatki na realizację projektu dotyczącego wdrożenia systemów umożliwiających świadczenie publicznych e-usług, przysługuje w tym zakresie prawo do odliczenia VAT.

We wniosku o wydanie interpretacji gmina wskazała, że jest zarejestrowanym podatnikiem VAT i obecnie realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, polegający na wdrożeniu systemów umożliwiających świadczenie publicznych e-usług. W szczególności, wdrażane systemy będą związane z e-usługami w zakresie m.in.: udostępniania informacji i regulacji zobowiązań z tytułu podatków lokalnych, udostępniania informacji i regulacji zobowiązań z tytułu gospodarki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament