Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmom jest dobrze w strefie

24 stycznia 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej
Uzbrojone tereny są atrakcyjną ofertą dla inwestorów.
autor zdjęcia: Marcin Jakowiak
źródło: Rzeczpospolita
Uzbrojone tereny są atrakcyjną ofertą dla inwestorów.

Blisko 1000 miejsc pracy stworzyły dotąd firmy inwestujące w białostockiej „dzielnicy przedsiębiorczości". Wkrótce mogą się pojawić kolejne.

rafał mierzejewski

Do końca III kwartału ubiegłego roku 11 firm działających w „dzielnicy przedsiębiorczości" stworzyło 969 miejsc pracy, a wartość inwestycji sięgnęła 430 mln zł. Siedem spośród tych przedsiębiorstw wystąpiło o zezwolenie na działalność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Leszek Dec, prezes SSSE mówi „Rz", że spodziewa się, iż na oferowane obecnie nieruchomości znajdą się chętni nabywcy. Jego zdaniem nie wszyscy jednak wystąpią o zezwolenie na działalność w strefie, uprawniające do ulg podatkowych, ale zarząd strefy patrzy przychylnym okiem na każdą inwestycję prowadzoną na gruntach oferowanych przez miasto. Deklaruje, że wszystkie przedsiębiorstwa w podstrefie białostockiej zrealizowały swoje zobowiązania co do wielkości zatrudnienia i wysokości nakładów inwestycyjnych.

Bogdan Wojtach, prezes Masterpress SA, opowiada „Rz", że jego firmie dzięki podstrefie udało się zbudować nowoczesny zakład i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament