Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy podlaski przewoźnik, za to z dużym doświadczeniem

24 stycznia 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej
źródło: materiały prasowe

Pięć lokalnych PKS-ów zastąpiła nowa spółka. To Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, która rozpoczęła działalność na początku roku.

Władze województwa liczą, że poprawi ona wyniki finansowe, bo te PKS-ów były bardzo złe. Istniało nawet duże prawdopodobieństwo ich upadłości w kolejnych latach. – Pozytywnych następstw połączenia jest kilka: zmniejszenie kosztów, wzrost przychodów, zwiększenie konkurencyjności – wylicza zalety scalenia firm przewozowych Paweł Staniurski z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

– Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością i możemy odetchnąć z ulgą. Proces, który rozpoczęliśmy, udało się sprawnie przeprowadzić. Autobusy wszystkich pięciu spółek wyjechały w teren, a mieszkańcy województwa podlaskiego mają zapewniony transport publiczny. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że to dopiero początek drogi – powiedział członek zarządu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament