Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Region i miasto wspierają artystów

24 stycznia 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej
Kadr z filmu „Królestwo”, do którego produkcji dołożył się podlaski samorząd.
źródło: materiały prasowe
Kadr z filmu „Królestwo”, do którego produkcji dołożył się podlaski samorząd.
źródło: Rzeczpospolita

200 tysięcy złotych z Funduszu Filmowego Białegostoku otrzymają producenci trzech filmów, które będą promować miasto. 217 tysięcy trafi na stypendia dla młodych twórców.

jacek cieślak

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski rozstrzygnął właśnie ogłoszony pod koniec lipca konkurs filmowy. Przyznano trzy dofinansowania na dwa filmy fabularne i jeden dokumentalny. Produkcje filmowe powinny powstać najpóźniej do końca 2017 roku.

Miasto w filmie

Największe dofinansowanie, bo aż 135 tysięcy złotych brutto, otrzymał film „Rock and Roll Eddie" w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. To propozycja przeznaczona dla widowni familijnej. Widzowie w całej Polsce zobaczą sceny w całości realizowane na terenie Białegostoku i okolic. Wśród lokalizacji jest Rynek Kościuszki, gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także ogrody pałacu Branickich. Można się spodziewać, że spora część kinowej publiczności, zachwycona białostockimi pejzażami, przyjedzie do miasta, by zobaczyć je na żywo. Tomasz Szafrański w 2015 roku wyreżyserował „Klub Włóczykijów" na podstawie książki Edmunda Niziurskiego.

35 tysięcy złotych wsparcia brutto otrzyma fabuła „Czarna Dama" w reżyserii Bartka Tryzny. Będzie to historia utrzymana w konwencji filmu noir. Dodatkowym walorem jest to, że projekt zgłoszony został przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament