O wyłączeniu z opodatkowania decyduje jednostkowa cena gadżetu
Jeżeli cena nabycia jednej sztuki danego produktu nie przekracza 10 zł, to nawet w przypadku jednorazowego przekazania kontrahentowi większej liczby upominków, o łącznej wartości przekraczającej ten limit, transakcja nie będzie podlegała VAT.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 3 stycznia 2017 r. (2461-IBPP1.4512.801.2016.1.AW).
Wnioskodawca będący czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT, zajmuje się dystrybucją różnego rodzaju karm dla psów i kotów produkowanych przez spółki z grupy. Podatnik, dążąc do intensyfikacji obrotu oraz zwiększania przychodów i zysków ze sprzedaży, a także umacniania swojej pozycji oraz marek grupy na rynku, podejmuje różnego rodzaju akcje promocyjne. Wnioskodawca rozważa przeprowadzenie akcji marketingowych, podczas których klienci będą mogli nabyć produkty lub dodatkowe towary w specjalnych, niższych cenach i/lub otrzymają nieodpłatnie dodatkowe towary o niskiej wartości, w większości przypadków oznaczone logo podatnika. Wnioskodawca ma zamiar przeprowadzać akcje promocyjne takie jak: sprzedaż zestawów produktów (tzw. BOMów), sprzedaż premiową (w tym oferty kierowane do lekarzy weterynarii czy hodowców), rabaty...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta