Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błędy popełniane przez firmy ubiegające się o dotacje

03 marca 2017 | Prawo w biznesie | Michał Kołtuniak

Jeszcze do 15 marca przedsiębiorcy mogą walczyć o dofinansowanie na tzw. inwestycje profilowane. Przypominając o tej sposobności, warto także wskazać na najczęstsze błędy popełniane przez firmy.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich firm, które gotowe byłyby podjąć się inwestycji na obszarze województwa pomorskiego. Ze środków jego programu regionalnego (działanie 2.2.1 „Inwestycje profilowane – wsparcie dotacyjne") finansowane będą bowiem projekty związane z budową i rozbudową firm, wprowadzaniem innowacji, nowych technologii, procesów wieńczonych stworzeniem nowych towarów lub usług. Co istotne wszystkie projekty muszą mieścić się w tzw. regionalnych inteligentnych specjalizacjach, czyli tych branżach, rodzajach działalności, obszarach, które zostały uznane za najbardziej perspektywiczne z punktu widzenia całej pomorskiej gospodarki.

Liczą się specjalizacje

Jednak brak możliwości jednoznacznego przypisania projektu do którejś ze specjalizacji to nie jedyny błąd, jaki popełniają przedsiębiorcy, a który to może prowadzić do odrzucenia wniosku z powodów formalnych lub nieotrzymania dofinansowania z powodu niskiej oceny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament