Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tysiące mikrofirm zapłaci mniej na ZUS

03 marca 2017 | Dobra Firma
Najwięcej mikrofirm Na mazowszu
źródło: Rzeczpospolita
Najwięcej mikrofirm Na mazowszu

Rząd obniży obciążenia firm w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne. Ale nowe ulgi dotyczyć będą tylko tych najmniejszych.

Ministerstwo Rozwoju pracuje obecnie nad projektem „małe przychody – mały ZUS", czyli obniżeniem składek na ubezpieczenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą na niewielką skalę. Szczegółów tego projektu jeszcze nie ma, mają zostać przedstawione w pierwszym kwartale tego roku. Ciekawą jednak propozycję ma parlamentarny zespół na rzecz wspierania patriotyzmu gospodarczego, z którym zresztą resort rozwoju współpracuje.

Jak powiedział „Rzeczpospolitej" poseł Adam Abramowicz, przewodniczący tego zespołu, nowe ulga miałaby dotyczyć firm, które osiągają przychody do 5 tys. zł na miesiąc. Wysokość nowych składek nie jest jeszcze ustalana. Prawdopodobnie mają one wyliczone jako pewne stałe kwoty, które rosłyby wraz ze wzrostem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament