Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CBA rozbija układ

03 marca 2017 | Kraj | Izabela Kacprzak
Szkolenia  z zagrożeń terroryzmem kolej robiła  w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży (na zdj. młodzież  na dworcu w Bydgoszczy).
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Fotorzepa
Szkolenia z zagrożeń terroryzmem kolej robiła w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży (na zdj. młodzież na dworcu w Bydgoszczy).

PKP za 2 mln zł zleciły ochronę dworców prywatnej spółce. Policja zrobiłaby to za darmo.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wczoraj pięć osób, które miały wyłudzić blisko 2 mln zł z PKP SA za rzekome szkolenia z zagrożeń terroryzmem bombowym przed Światowymi Dniami Młodzieży. Wypłatę całości wynagrodzenia w ostatniej chwili zablokował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i to on złożył zawiadomienie o podejrzeniu działania na szkodę spółki. Ale CBA już wcześniej przyglądała się temu zleceniu. Dlaczego?

W maju ubiegłego roku koleje podpisały kontrakt z warszawską spółką Sensus Group na szkolenia z zagrożeń terroryzmem bombowym. Kontrakt o wartości 1,9 mln zł netto wzbudził kontrowersje nie tylko dlatego, że Sensus Group dostała go bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament