Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Natura pod ochroną towarzystwa

03 marca 2017 | Dobra Firma
źródło: 123RF

Polisa środowiskowa uchroni firmę przed wydatkami na likwidację szkód w przyrodzie. Regina Skibińska

Alarmy smogowe zwróciły uwagę społeczeństwa na problem zanieczyszczenia środowiska. Wprawdzie od wpływania na powstanie smogu nie można się ubezpieczyć, gdyż trudno określić, kto konkretnie w jakim stopniu do powstania smogu się przyczynia, ale podmioty gospodarcze wpływają tez na inne sposoby na jakość środowiska naturalnego, a za zagrożenia dla tego środowiska grożą sankcje karne.

– Choć obecnie nie ma w Polsce dużo postępowań odszkodowawczych z tytułu szkód środowiskowych, to nie wiadomo, jak sytuacja się zmieni w nadchodzących latach – podkreśla Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. - Szkody ekologiczne mają to do siebie, że ich skutki mogą ujawnić się dopiero po jakimś czasie.

Jeszcze kilka lat temu ubezpieczenia stricte środowiskowe były produktem mało rozpowszechnionym i budzącym ciekawość, a zarazem nieufność co do potrzeby posiadania. Obecnie się to zmienia, ale nadal większość przedsiębiorstw nie ma jeszcze świadomości, co do odpowiedzialności za szkody środowiskowe i tego, z jakimi kosztami się to wiąże. – Nie wszyscy nawet...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament