Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najtrudniej budować w dużych miastach

03 marca 2017 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
Inwestorzy chcieliby wyłączenia spod ustawy o ziemi rolnej gruntów znajdujących się w granicach administracyjnych miast.
źródło: materiały prasowe
Inwestorzy chcieliby wyłączenia spod ustawy o ziemi rolnej gruntów znajdujących się w granicach administracyjnych miast.

Gdzie jest najmniej gruntów dostępnych pod inwestycje? W wielkich miastach, które mają spore zaległości w uchwalaniu planów miejscowych.

Tak jest na przykład w Łodzi czy Warszawie. Ale nie tylko.

KOMENTUJE AGATA ZAJĄC, dyrektor w JLL, ekspert serwisu magazyny.pl:

– Minęło dziesięć miesięcy od wejścia w życie nowych zasad zbywania ziemi rolnej. Skutkiem ubocznym ustawy okazało się między innymi odsłonięcie ogromnych zaległości planistycznych miast i gmin.

Dobrze, że są banki

Przypomnijmy: obowiązująca od 30 kwietnia 2016 roku ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw wprowadziła kilka obostrzeń w obrocie prywatnym gruntami rolnymi o powierzchni równej lub większej niż 0,3 ha.

Zmiany w znaczącym stopniu ograniczyły dostęp do terenów inwestycyjnych, które nie są objęte planami miejscowymi. Tereny te dotychczas można było przeznaczać pod inwestycje na podstawie decyzji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament