Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Rozwiązania, które dają spore oszczędności

03 marca 2017 | Energia dla domu i firmy
źródło: materiały prasowe

rozmowa | Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy w Polsce.

Wiele nowoczesnych budynków jest wyposażonych w zautomatyzowane systemy wentylacji i ogrzewania. Inteligentne rozwiązania domowej automatyki dają duże możliwości, można np. sterować temperaturą w pomieszczeniach za pomocą telefonu czy internetu. To zaleta np. dla osób, które często wyjeżdżają i mogą sobie ustawić dogodną temperaturę przed swoim przyjazdem. Ale to niejedyne zalety tego typu systemów.

Radosław Borkowski: Zgadza się. Inteligentne ogrzewanie to nic innego jak możliwość zarządzania komfortem cieplnym za pomocą urządzeń mobilnych. Obecnie dzięki kompatybilności instalacji grzewczych z systemami zarządzania domem inteligentnym możemy sterować temperaturą z dowolnego miejsca na świecie. Co istotne, to wszystko nie kosztuje wiele. Dla przykładu koszt podstawowej głowicy termostatycznej do grzejnika, za pomocą której sterujemy ogrzewaniem w większości polskich domów, to od 30 do 70 złotych, a cena elektronicznej wersji smart, którą możemy zarządzać bez konieczności podchodzenia do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament