Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGG ma pierwsze zyski i już wypłaca nagrody

03 marca 2017 | Ekonomia
Wynagrodzenia stanowią niemal połowę kosztów
źródło: Rzeczpospolita
Wynagrodzenia stanowią niemal połowę kosztów

Pracownicy największej spółki węglowej mają otrzymać po 1,2 tys. zł. – To haracz za zgodę na połączenie PGG z KHW – słychać w branży. barbara Oksińska

W piątek ruszają negocjacje płacowe związków zawodowych z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że zarząd chce wypłacić załodze po 1,2 tys. zł nagrody, w związku z poprawą sytuacji finansowej spółki. Problem w tym, że PGG niewielkie zyski osiąga dopiero od kilku miesięcy, a w całym 2016 r. grupa miała stratę sięgającą 326,7 mln zł.

Związkowcom taki jednorazowy bonus zresztą nie wystarcza. Zapowiadają walkę o to, by nagroda wypłacana była co kwartał. Dodatkowo chcą zwiększenia wartości bonów żywnościowych przysługujących górnikom z obecnych 14,90 zł do 19 zł dziennie.

Twarde negocjacje

Zarząd PGG nie chce sprawy komentować. O uzasadnienie planowanej wypłaty nagrody dla górników zapytaliśmy też ministra energii, który sprawuje nadzór nad spółkami węglowymi. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. O swoich żądaniach otwarcie mówią natomiast związkowcy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament