Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeśli dobre nastroje się utrzymają, banki pozostaną motorem zwyżek na warszawskim parkiecie

03 marca 2017 | Ekonomia
WIG-banki Najwyżej  od maja 2015 roku
źródło: Rzeczpospolita
WIG-banki Najwyżej od maja 2015 roku
Imponujący wzrost notowań kredytodawców
źródło: Rzeczpospolita
Imponujący wzrost notowań kredytodawców

Branżowy indeks WIG-banki urósł przez trzy miesiące o ponad 30 proc. i mimo że wyceny są już wysokie, zwyżki mogą jeszcze potrwać.

Stare porzekadło giełdowe mówi, że bez wzrostu notowań banków nie ma hossy. Ostatnie tygodnie na GPW potwierdzają tę opinię – banki mające 37 proc. udziału w WIG20 były motorem zwyżek. Przez ostatnie trzy miesiące WIG-banki zyskał prawie 32 proc., zaś WIG20 – ponad 26 proc.

Zwyżki notowań poszczególnych banków przez ostatnie trzy miesiące mogą przyprawić o zawrót głowy. Getin Noble Bank prawie podwoił swoją wartość, wycena Banku Ochrony Środowiska urosła o 58 proc., podobnie Aliora, a Millennium i PKO BP po 36 proc. BZ WBK i mBank urosły po 27 proc., zaś Pekao – o 24 proc. Notowania Citi Handlowego i BGŻ BNP Paribas poszły w górę odpowiednio o 18 i 15 proc. Nie ma na GPW banku, którego kurs akcji w tym okresie stracił.

– Wzrost wycen banków na GPW to efekt poprawy nastrojów do tego sektora na świecie w oczekiwaniu na podwyżki stóp procentowych, a w Polsce szczególne powody mamy do takich oczekiwań z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament