Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska skorzysta na robotach

03 marca 2017 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Jürgen von Hollen Jeśli Polska chce konkurować na globalnym rynku jakością, musi przyspieszyć automatyzację, bo została w tyle za Czechami. Mogą na tym skorzystać branże: motoryzacyjna, spożywcza i meblarska – mówi szef duńskiej firmy Universal Robots.

Rz: Universal Robots powstało w 2005 r., a już jest światowym liderem w produkcji tzw. kobotów, czyli robotów współpracujących z ludźmi. Jak w tak krótkim czasie pokonać drogę od start-upu do globalnej firmy?

Złożyło się na to kilka powodów. Pierwszy z nich to technologia, która jest unikalna. Z kilku elementów, takich jak m.in. łatwe oprogramowanie, lekka waga i elastyczność, stworzono pakiet, który jest zupełnie odmienny od tego, co znał tradycyjny rynek robotów. To jednak nie wszystko, bo nie zawsze lepszy produkt odnosi sukces. Poza technologią chodzi też o sukces komercyjny i o to, by firma była nastawiona na rynek i sprzedaż. Poza tym nasze działania zbiegły się z oczekiwaniami rynku. Timing był fantastyczny.

Z waszych robotów korzystają takie światowe firmy, jak BMW, Bosch, Nissan, Johnson & Johnson, Continental. Trudno przekonać gigantów do używania kobotów?

To zależy. Sedno tkwi w tym, czy rozumieją, co oferujemy poprzez nasze koboty. Wielu myli je z tradycyjnymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10690

Wydanie: 10690

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament