Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tradycyjnie czy przez internet? – Zostały trzy tygodnie na rozliczenie PIT

10 kwietnia 2017 | Podatki

Złożenie zeznania podatkowego po terminie może skutkować nie tylko odpowiedzialnością karną skarbową, ale wiąże się także np. z utratą prawa do rocznego rozliczenia razem z małżonkiem.

Piotr Hanuszewski

Został niespełna miesiąc na rozliczenie się z fiskusem z dochodów osiągniętych w 2016 roku. Ustawodawca przewiduje odrębne terminy na złożenie poszczególnych formularzy, jednak terminem, który dotyczy największej grupy podatników, jest 2 maja 2017 r. (podobnie jak rok temu, 30 kwietnia wypada w tym roku w dzień wolny od pracy). W tym terminie należy złożyć do urzędu zeznania na formularzach PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. W niniejszym artykule zostały przedstawione różne sposoby złożenia wypełnionej deklaracji do urzędu skarbowego.

Na papierze albo elektronicznie

Zeznanie podatkowe za 2016 rok możemy złożyć do urzędu skarbowego w tradycyjnej formie papierowej lub w coraz bardziej popularnej formie elektronicznej. Jedno i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament