Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluczowe jest wsparcie bliskich

10 kwietnia 2017 | Dobra Firma
źródło: Rzeczpospolita

Młody wiek połączony z doświadczeniem w pracy u kogoś – to zdaniem przedsiębiorczych pań najlepszy punkt wyjścia do startu w biznesie.

Anita Błaszczak

Nie łatwy dostęp do finansowania, nie zdobycie pierwszych klientów, ale zapewnienie sobie wsparcia rodziny jest kluczowe przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Tak twierdzi – i to z własnego doświadczenia- ponad połowa 875 właścicielek i prezesek firm zrzeszonych w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet (SPK), które wzięły udział w tegorocznym badaniu przeprowadzonym przez ośrodek DELab Uniwersytetu Warszawskiego. Tylko niespełna dziesięć na sto badanych założycielek firm stwierdziło, że nie mogły liczyć na wsparcie swoich bliskich. Pozostałe miały na początkowym etapie ich pomoc- najczęściej męża lub partnera, albo pozostałych członków rodziny.

I to nie tylko pomoc, ale nawet inspirację – prawie czterech na dziesięć właścicielek firm przyznało, że mąż lub partner namawiał je do startu w biznesie a prawie tyle samo mogło liczyć na jego wsparcie przy zakładaniu działalności gospodarczej. Jedynie 8 proc zdecydowało się to zrobić wbrew woli męża lub partnera.

Pokonać wewnętrzny hamulec

– Obserwuję nie tylko w Polsce, ale także za granicą, że kobiety bardzo często nie wierzą w swoje możliwości, mają nieuzasadniony krytyczny stosunek do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament